اتوکد آنلاین
تاریخچه نرم افزار

نرم افزار اتوکد یکی از قدیمی ترین نرم افزارهای نقشه کشی است. اولین نسخه این نرم افزار در سال 1981 بر اساس طرحی از Mike Riddle و با نام MicroCAD ارائه شد. با تاسیس شرکت AutoDesk اولین نسخه از این نرم افزار با نام AutoCAD در بازار ارائه شد. تا قبل از این، نصب نرم افزارهای  CADبر روی رایانه های شخصی امکان پذیر نبود و این برنامه تنها بر روی رایانه های بزرگ نصب میشد.

امروز آپتار با ارائه نرم افزار اتوکد به صورت آنلاین، امکان استفاده از نرم افزار را در رایانه، تلفن همراه و تبلت، بدون نیاز به نصب برای کاربران فراهم کرده است.

قابلیت های اتوکد:

Computer Aided Drafting (به صورت خلاصه CAD) به معنی نقشه کشی به کمک رایانه است. نرم افزار اتوکد یکی از نرم افزارهای طراحی مهندسی است و برای ترسیم نقشه های صنعتی، ساختمانی و ... کابرد دارد. به طور کلی اتوکد را میتوان جایگزینی برای میز و وسایل نقشه کشی مهندسان دانست. CAD با قابلیت ترسیم نقشه های دو بعدی و سه بعدی در میان کاربران از محبوبیت بالایی برخوردار است. نرم افزار اتوکد به اندازه ای قدرتمند است که حتی برای کوچکترین موارد، کنترل ها و تنظیمات بسیاری دارد و به کاربران این امکان را میدهد تا براحتی بتوانند object های دو بعدی و سه بعدی طراحی کنند و یا به رسم نقشه های  مورد نیاز خود بپردازند.

 

 

برای نصب این نرم افزار باید دارای سیستمی با حداقل سخت افزار تعیین شده برای نرم افزار باشید. ولی با تهیه این نرم افزار از فروشگاه گوگانا، بدون نیاز به ارتقا رایانه و حتی نصب نرم افزار، بصورت آنلاین از نرم افزار در رایانه، تلفن همراه و تبلت استفاده کنید. در تصویر زیر نرم افزار اتوکد باز شده در محیط مرورگر و به صورت آنلاین را مشاهده میکنید.