دسترسی آنلاین به نرم افزار SPSS
با گسترش تفکر علمی و نیز تولید حجم بالای اطلاعات خام در تمامی شاخه های علمی و کاربردی، استفاده از ابزاری که قادر به توصیف، خلاصه سازی، و نتیجه گیری در مورد موضوع مورد بررسی باشد، ضروری است. این ابزار در قالب علم آمار در بیشتر حوزه های علوم از پزشکی و روانشناسی تا علوم انسانی و مهندسی و ... با سرعت چشم گیری مورد استفاده قرار گرفته است. پیچیدگی محاسبات آماری از یک سو و حجم بالای داده ها از سوی دیگر، نیاز به استفاده از قدرت محاسباتی کامپیوتر ها را در تجزیه و تحلیل داده ها بوجود آورد. یکی از این نرم افزارها که به دلیل سادگی کار کردن با آن و نیز پوشش نسبتا مطلوب روش های آماری در کشور ما به پر استفاده ترین نرم افزار آماری بدل شده است،SPSS  نام دارد. آپتار با ارائه این نرم افزار به صورت آنلاین و بدون نیاز به نصب، اجرا و استفاده از این نرم افزار را در رایانه، تلفن همراه و تبلت فراهم کرده است.

نرم افزار SPSS

SPSS نام یک نرم‌افزار رایانه‌ای است که برای تحلیل‌های آماری به کار می‌رود. SPSS مخفف کلمه Statistical Package for Social Science، يك تجزيه كننده جامع و انعطاف پذير آماري و يك سيستم مديریت داده است. Spss مي تواند داده ها را تقريباً از همه انواع فايل ها بگيرد و از آنها در توليد گزارش هاي جدول بندي شده، نقشه ها (نقشه پخش، توزيع و روند، توسعه) ، آمارهاي توصيفي و تجزيه و تحليل آماري جريان پيچيده و رفتار مركب داده ها استفاده كند. با تهیه این نرم افزار از فروشگاه گوگانا، SPSS را در هر مرورگر اجرا کنید و اطلاعات خود را در فضای ذخیره سازی رایگان که آپتار در اختیار شما قرار میدهد، ذخیره نمایید و هر لحظه به آن دسترسی داشته باشید.

موارد استفاده و ویژگی های آماری

1- تهیه خلاصه‌های آماری مانند گراف‌ها، جداول‌، آماره‌ها و ...

2- انواع توابع ریاضی مانند قدر مطلق، تابع علامت، لگاریتم، توابع مثلثاتی و ...

3- تهیه انواع جداول سفارشی مانند جداول فراوانی، فراوانی تجمعی، درصد فراوانی و ...

4- انواع توزیع‌های آماری شامل توزیع‌های گسسته و پیوسته

5- تهیه انواع طرح‌های آماری

6- ایجاد داده‌های تصادفی و پیوسته

7- محاسبه انواع آماره‌های توصیفی

8- و ...

نرم افزار SPSS نرم افزاری است که در عین سادگی و سهولت کار با آن، از قدرت بالایی برخوردار است چرا که کاربر تنها با چند کلیک به خروجی مورد نظر دست می یابد. افراد مبتدی از رابط گرافیکی این نرم افزار استفاده می کنند در حالی که افراد ماهر علاوه بر استفاده از رابط گرافیکی کاربر از خاصیت برنامه نویسی نرم افزار SPSS نیز استفاده می کنند.

برای آشنایی بیشتر و تهیه این نرم افزار، به فروشگاه گوگانا مراجعه کنید.