آپولو؛ ذخیره سازی در ابر خصوصیتکنولوژی «Promise» ذخیره سازی در ابرخصوصی تحت عنوان «آپولو» را با بهبود و افزایش قابلیت ها، در بازار ارائه کرده است. شرکت «Promise» ادعا می کند ابر آپولو روشی آسان را برای دسترسی و اشتراک گذاری داده های خود همانند دیگر سرویس های ذخیره سازی ابر برای شما فراهم خواهد کرد. بر اساس این ادعا، رویکرد آن ها به سمت حذف بسیاری از محدودیت ها و هزینه های سرویس های رقابتی می باشد.

برتری های آپولو

از دیگر مزیت های این دستگاه این است که افراد و شرکت هایی که از آن برای ذخیره داده های خود استفاده می کنند، حفظ حریم خصوصی و سطح امنیت آنها بیشتر خواهد شد. در ادامه به برخی از ویژگی های این دستگاه اشاره میشود:

  • بیش از 4TB  ذخیره سازی را پشتیبانی خواهد کرد.
  • قابلیت اتصال به دستگاه با استفاده از USB-C یا از طریق اینترنت را دارد.
  • دستگاه را می توان از فروشگاه های مختلف ارائه اپلیکیشن ها مانند Windows، Mac OS، iOSو Android تهیه کرد.
  • قابلیت سازگاری با پشتیبانی ماشینApple's Time» » برای Mac را دارد.
  • دستگاه ظرفیت 4TB را بدون هیچ هزینه ای ارائه می دهد.
  • دسترسی به داده ها از طریق حق عضویت کنترل می شود. هر عضو می تواند به طور انتخابی محتویات اختصاصی خود را با اعضای خاصی در دایره عضویت  یا به صورت عمومی به اشتراک بگذارد.
  • با استفاده از این دستگاه حریم خصوصی افراد افزایش پیدا می کند، بدلیل اینکه تنها داده ها در دستگاه ابر آپلود ذخیره می شود و در نقاط مختلف وب پراکنده نیستند.
  • برای افزایش امنیت انتقال، همه داده ها رمز گذاری می شود.

شماری از شرکت هایی مانند «Seagate«، ««Western Digital، « «LaCieو «PROMISE Technology« با هدف استفاده اشخاص، کارگروه ها و شرکت ها برای انتقال محتویات لیست، عکس، فیلم، صدا و دیگر داده ها همانند دیگر روش های سرویس های ذخیره سازی ابر، از جمله  «Google Docs»و ««Dropbox، تکنولوژی ذخیره سازی شخصی برای «ابرهای خصوصی» را ارائه داده اند.

مقایسه ابر عمومی و خصوصی

تفاوت اصلی این دستگاه ذخیره سازی ابر با دیگر سرویس ها ذخیره سازی ابر این است که به صورت محلی نصب می شود و می تواند توسط «فایروال» خود شرکت و دیگر قابلیت های امنیتی دیگر پشتیبانی شود. افراد و شرکت ها بدلیل نگرانی هایی که در مورد امنیت و حریم شخصی خود دارند، اغلب ذخیره سازی ابر خصوصی را نسبت به عرضه ابر عمومی  ترجیح می دهند.

برای مثال سوالی که همیشه برای افراد مطرح می شود این است که: چه کسانی می توانند داده هایی که در سرویس ابر عمومی آپلود شده است را ببینند؟

دستگاه ابر خصوصی آپولو  با اپلیکیشن های Promise در Windows،  Mac OS، iOSو Android سازگار است و می تواند برای افرادی که به ذخیره سازی متمرکز تحت کنترل امنیتی و خصوصی شدید نیاز دارند، مفید باشد.

در آخرین به روز رسانی اپلیکیشن های Promise، ظرفیت سیستم ذخیره سازی گسترش یافته و افرادی که به دنبال ابر خصوصی هستند این دستگاه برای آنها بسیار مفید و مناسب است.

 

منبع: virtualizationreview