رمزهای ورودی بایومتریک 

این روزها و همزمان با توسعه فناوری خانه‌های هوشمند، محققان به روش‌های گوناگونی برای انتقال ایمن اطلاعات از طریق بی‌سیم فکر می‌کنند و حالا به بدن انسان به‌عنوان مجاری قابل اطمینان رسیده‌اند

با استفاده از رمزهای عبور بایومتریک مانند اثر انگشت یا عنبیه چشم می توان سیستم های ایمنی تری را به وجود آورد. بنابراین در آینده ای نه چندان دور شاهد انتقال اطلاعات حساس از طریق بدن خواهیم بود.

به تازگی محققان «دانشگاه Washington» آزمایش هایی در این زمینه انجام داده اند. این محققان راهی پیدا کرده‌اند که به وسیله‌ی آن‌ می‌توانند امواج بی‌سیم را از طریق یک تاچ‌پد یا صفحه نمایش به دستگاهی که در دست دیگر کاربر قرار دارد، منتقل کرد.

ویژگی مهم این نوآوری در آن است که از الکتریسیته ساکن بدن انسان به عنوان مبنای اصلی کار استفاده می‌شود و درحالی که داده‌ها همچنان به‌طور بی‌سیم انتقال داده می‌شوند، اما تنها به بدن انسان محدود هستند و امکان دسترسی اطرافیان به آنها وجود ندارد.  فناوری جدید محققان دانشگاه واشنگتن نه تنها برای خانه‌های هوشمند یا بازکردن قفل در خودرو کاربرد دارد، بلکه از آن می‌توان برای انتقال ایمن و بی‌خطر اطلاعات به تجهیزات الکترونیکی پوشیدنی و حتی برای هماهنگ‌سازی شبکه حسگرهای تعبیه شده در بدن استفاده کرد.

به طور مثال می‌توانید یک دست خود را روی دری بگذارید که برای ورود به آن نیاز به یک رمز عبور دارید. سپس با دست دیگر گوشی موبایل خودتان را فشار خواهید داد. امواج از گوشی و بدن شما عبور می‌کند و به سمت دست دیگر و دری می‌رود که می‌خواهید آن را باز کنید. بدون اینکه رمز ورود را به کسی نشان دهید می‌توانید وارد مکان مورد نظرتان شوید.