جذابیت های ذخیره سازی ابری 

ذخیره ابری چیزی فراتر از پشتیبان گیری ساده است. تکنولوژی ذخیره سازی ارزان قیمت، محیطی جدید از اپلیکیشن ها را برای زندگی راحت تر و لذت بخش تر فراهم می کند.

در اینجا چند مورد از کارهایی که از طریق ذخیره سازی ابری رایگان انجام میشود را بیان میکنیم:

1- ذخیره رمزهای ورودی در ابر

امروزه، امنیت در دنیای اینترنت بسیار مهم است. افراد زیادی هستند که تنها از یک رمز عبور برای همه حساب های خود استفاده می کنند. تصور کنید اگر هکری رمز شما را هک کند، در واقع به تمامی اطلاعات شما که به صورت آنلاین استفاده می کنید، دسترسی خواهد داشت. این مساله واقعا می تواند فاجعه بار باشد.

 

 

 

 به همین دلیل استفاده از برنامه مدیریت رمزها را به شما پیشنهاد می کنیم. این برنامه امکان ایجاد و ذخیره رمزهای منحصر به فردی را در یک مکان واحد (به صورت ابری یا محلی) برای شما فراهم می کند. تنها کافی است شما رمز اصلی را به خاطر بسپارید تا به تمامی پسوردهای خود دسترسی پیدا کنید. همچنین می توانید با انتخاب یک پسوورد برای «Dropbox»، پسوورد های دیگر خود را بر روی سیستم های متعدد همگام سازی کنید. در این روش همیشه به پسووردهای خود، حتی از طریق موبایل و لپ تاپ دسترسی دارید.

2- به اشتراک گذاری عکس ها در ابر

زمانی که به تعطیلات می روید و از مناظر و تصاویر جالب و تجربیات خود در سفر عکس می گیرید، دوست دارید آنها را با دیگران به اشتراک بگذارید؟ برنامه «SugarSync» یک روش بسیار خوب برای انجام این کار است، چرا که شما می توانید فایل های خود را در دستگاه های متعدد همگام سازی کنید و همچنین می توانید آلبوم عکسی تهیه و با دیگران به اشتراک بگذارید.

 

3- سازمان دهی کارها

تهیه لیست انجام کارها، در سازمان دهی و اولویت بندی کارهایتان کمک شایانی می کند و از آشفتگی انجام کارها راحت می شوید. روش های متعددی برای سازماندهی لیست کارها از طریق ابر وجود دارد. ابزارهایی به صورت انحصاری در ابر تحت اپلیکیشن ابر وجود دارد که افراد می توانند لیست کارهای خود را از طریق Dropbox دانلود یا همگام سازی کنند.

«Wunderlist» گزینه ای مناسب برای سازماندهی کارهای روزانه است. در محیطی زیبا می توانید به سازماندهی لیست کارهایتان بپردازید. همگام سازی اتوماتیک در همه دستگاه ها بدون نیاز به برنامه همگام سازی خاصی اجرا می شود.

 

4- مدیریت افکار و ایده های خود

شاید برای شما اتفاق افتاده باشد که در مکان های مختلف مثلا هنگام پیاده روی یا هنگام سفر در قطار ایده هایی در مورد انجام پروژه یا نوشتن یک داستان به ذهن تان می رسد که نیاز به ثبت آن دارید.  شما نه تنها می توانید یادداشت های روزانه خود را ذخیره کنید بلکه می توانید صدا، تصاویر، ویدئو، فایل ها ودر واقع، هر چیزی که می خواهید که بعدا استفاده کنید را ذخیره کنید. همچنین میتواند به صورت خودکار در دستگاه های متعدد همگام سازی شود، می توان اپلیکیشن «Wunderlist» را در این مورد مثال زد.

 

5- اشتراک گذاری موزیک از طریق «iTunes»

مردم استفاده از iTunes را دوست دارند. «Apple» این قابلیت را برای کاربران خود ایجاد کرده است که به آسانی بتوانند به موزیک و فایل های خود در هر جایی دسترسی داشته باشید. شما قادر به ذخیره سازی فایل های صوتی خود در یک آلبوم صوتی در فضای اینترنت خواهید بود که در هر جایی به آن می توانید دسترسی داشته باشید. ابزارهایی وجود دارد که حتی زمانی که شما از آن دور هستید، فایل های مورد نیازتان را در دسترس قرار میدهند.

شما می توانید از «NAS» (ذخیره سازی شبکه ای) استفاده کنید تا به آلبوم موزیک خود دسترسی داشته باشید و یک سرور موزیک شخصی ایجاد کنید.

6- ایجاد خلاقیت با نقشه های ذهنی

«Mindmeister» یک روش خوب برای سازماندهی افکار و نقشه های می باشد. به کمک این روش شما می توانید به نقشه های مختلف بر روی دستگاه های گوناگون دسترسی پیدا کند. استفاده از این اپلیکیشن در هر مکانی امکان پذیر است تا برای نوشتن مقاله های جدید یا پروژه های جدید افکار خود را سازماندهی کنید. این نسخه رایگان، با محدودیت هایی برای شما ایجاد شده و می توانید آن را امتحان کنید.

 

7- راه اندازی ابر خصوصی با «Own Cloud»

اگر به سرویس دهندگان خدمات عمومی اعتماد ندارید و در مورد امنیت فایل های خود نگران هستید بهتر است که یک ابر خصوصی برای خود ایجاد کنید. راه حل مناسب با منبعی باز برای همگام سازی فایل ها و به اشتراک گذاری آنها «ownCloud» نام دارد. از این طریق کنترل کامل بر روی فایل های خود در هر مکان و زمان خواهید داشت، اینکه فایل ها در کجا ذخیره شوند و چه کسانی به آنها دسترسی خواهند داشت.

 

8- استفاده از Dropbox به عنوان سرور وب برای میزبانی یک بلاگ

Dropbox فراتر از یک همگام سازی ساده و اپلیکیشن شخص ثالث است و هر روز جذابیت های آن بیشتر میشود.

آیا می دانستید که ممکن است از  Dropbox  برای میزبان وب خصوصی استفاده می شود؟ بله، شما می توانید این کار را براحتی آب خوردن انجام دهید. اپلیکیشن «Droppages» انجام این امور را برای شما فراهم میکند.

 

9-مدیریت اسناد با استفاده از Google Drive

Google Drive یک راه حل بسیار خوب برای زمانی است که قصد دارید پروژهای بزرگ را در کنار هم تیمی های خود انجام دهید. شما می توانید در Google Drive پوشه ها و صفحه های گسترده خود را سازمانی دهی کنید، در حالی که افراد زیادی به آن دسترسی دارند و افراد می توانند تغییرات صورت گرفته را در هر زمانی ببینند.

 

 

10- یکپارچه سازی خدمات ذخیره سازی ابری آپتار

«آپتار» یک روش مناسب و کارآمد به منظور یکپارچه سازی چندین روش ذخیره سازی ابری است. علاوه بر اجرای تمامی این قابلیت ها، آپتار میتواند نرم افزار های کاربردی مورد نیاز هر فرد با هر تخصصی، یا هر شرکتی  را در هر مکانی و تنها با در دست داشتن اینترنت اجرا کند.

آپتار دسترسی به تمام فایل ها و نرم افزارهای متفاوت که در سرویس های ذخیره سازی ابر دارید را برای شما فراهم میکند. مهمترین مزیت استفاده از آپتار، دسترسی آسان و همیشگی نرم افزارهای کاربردی در هر دستگاهی، مانند رایانه، لپ تاپ، تلفن همراه و یا تبلت است. تنها با در اختیار داشتن اینترنت، براحتی توسط آپتار نرم افزارهای خود را اجرا و از آن ها استفاده کنید.

 

 

منبع: cloudwards