جوراب هوشمند برای افراد مبتلا به دیابت 

یکی از مهم‌ترین دلایلی که باعث می‌شود افراد از انجام دادن تست‌های سلامتی منظم غافل شوند، این است که هربار باید برای یک تست ساده از خانه تا کلینیک یا مطب دکتر بروند! برای این کار واقعا نیاز به انرژی و البته وقت آزاد دارید اما به نظر می‌رسد که پیشرفت تکنولوژی در این زمینه هم می‌خواهد کار را برای ما آسان‌تر کند.

بنیانگذار ران ما از دانشگاه نورت وسترن مطالعاتی را بر روی رشد زیست توده و ارتباط آن با تماس پوست آسیب دیده انجام داده است که چگونه می توان به درمان پای افراد دیابتی پرداخت. بنابراین به فکر ساخت گجت پوشیدنی به نام "Siren Care "افتاد، برای پیگیری زود هنگام از آسیب هایی احتمالی برای افراد دیابتی که ممکن است برای آنها پیش آید. Siren Care یک جفت جوراب هوشمند است که با بهره گیری از سنسور درجه حرارت هر گونه التهاب و آسیب را بلافاصله تشخیص و به فرد دیابتی گوشزد کرده و هشدار می دهد.

 

 

همان طور که می دانید افراد مبتلا به دیابت نوع 1 و 2 مستعد تورم پا هستند که در صورت عدم بررسی به موقع آن منجر به عفونت یا حتی قطع پا می گردد. بنابراین تشخیص زودهنگام می تواند از هرگونه عوارض جدی پیشگیری کند. البته جوراب هوشمند Siren Care اولین پوشیدنی برای تشخیص آسیب پای بیماری دیابتی نیست. بیش از آن کفش بی سیم SurroSense Rx یا PressureGuardian به منظور شناسایی مسائل مرتبط با دیابتی ها طراحی شده بود اما استفاده از آنها  بسیار سخت و دست و پا گیر بودند ولی جوراب هوشمند  Siren Care  دارای حسگرهایی بر روی پارچه جوراب است که به هنگام تشخیص التهاب هشدار می دهد. بدین ترتیب، تمام اطلاعات ممکن روی اپلیکیشن گوشی موبایل آپلود می شود و از طریق  آن به افراد هشدار می دهد.

همه داده های مربوطه  بر روی جوراب، به اپلیکیشن مربوطه و سیستم ابری ارسال و ذخیره می شود و در صورت تفاوت درجه حرارت بالا (به معنای نوعی آسیب در پا) برنامه به شما هشدار می دهد. این جوراب هوشمند نیاز به هیچ گونه شارژری ندارد. در حالیکه سایر جوراب های ساخته شده پر از باطری بودند.

تنها زمانیکه شما این جوراب ها را به پا دارید فعال هستند و اگر آن ها در حالت Deep Sleep بگذارید خاموش می شود. این جوراب ها قابل شستشو است و حداقل ۶ ماه می توان از آن استفاده کرد.