دنیای گجتی 

امروزه سرعت پيشرفت تكنولوژي به حدي است که به افسانه ها و فیلم های سینمایی علمي و تخيلي سال های نه چندان دور گذشته شباهت دارد. در آن زمان ها ساخت فیلم ها با به تصویر کشیدن ابزارهای سیار با قابلیت دسترسی آسان و بی درنگ  چیزی جز سرگرمی برای تماشاگران نبود. تكنولوژي‌ به سمتی پیش می رود که انسان را از زندگی روزمره عادی خارج می کند و به فضایی مملو از عجایب دیجیتال و استفاده بیشتر وهوشمندانه تر از وقت و انرژی پیش می رود. امروزه تکنولوژی سعی دارد با ارائه و طراحی ایده های نو زندگی راحت تر و بهتری را برای افراد فراهم کند.

حتما کارتون کارگاه گجت را دیده اید که چه طور به فشار دادن یک دکمه انگشتش شبیه آنتن تلفن می شد و از طریق آن تماس تلفنی برقرار می کرد. شاید در آن زمان این مساله برای ما یک عمل غیر عملی و تخیلی می آمد ولی امروزه نیز شما می توانید یک کارگاه گجت باشید.

شما قادرخواهید بود با قرار دادن انگشت بر روی گوشتان تماس تلفنی برقرار کنید. دستبند هوشمند « Sgnl» این ارتباط تلفنی را برای شما امکان پذیر می کند. از طریق میکروفن تبعیه شده بر روی دستبند هوشمند با گذاشتن دست کنار گوشتان می توانید صحبت و گوش کنید.

انگشتان شما تنها صوت را انتقال نمی دهد بلکه نویزهای ایجاد شده پس زمینه را نیز از بین می برد. تماس تلفنی از طریق انگشتانتان به قدری واضح و روشن است که گویی با تلفن همراه صحبت می کنید. بنابراین با Sgnl  کاربر گوشی خود در جیب می گذارد و تنها با گذاشتن انگشت کنار گوش به تماس تلفنی خود پاسخ می دهید و نیازی به حمل هدست یا هدفن نخواهید بود.

هیج خطری برای بدن انسان ندارد. Sgnl به دو صورت ساعت های هوشمند و ساعت های کلاسیک طراحی می شود.

 

Sgnl  چگونه کار می کند ؟ 

دستبند هوشمند Sgnl یک نوع گجت است که دارای یک سیستم هوشمند لرزاننده پوست است که با فناوری ارتباطی بلوتوث ترکیب شده است.  دستبند قادر است از طریق بلوتوث سیگنال های صوتی را از گوشی هوشمند دریافت کند. زمانی که این سیگنال ها دریافت شد لرزش های کوچک را در دست شما ایجاد می کند از این طریق می توانید با قرار دادن انگشت در کنار گوش و دهان تماس صوتی برقرار کنید.

زمانی که انگشت دست در کنار گوش قرار می دهید لرزش ها منعکس می شود و صدا به گوش شما می رسد.

دستبند هوشمند از باتری پلیمری لیتیومی استفاده می کند که قادر است تا 500 بار شارژ شود. سازندگان این گجت گفته اند کاربران باید هفته ای یک بار این دستبند را شارژ کنند برای نمونه اولیه یک اپلیکیشن موبایلی ساخته اند که در ان می توان پنج شماره تلفن اصلی را هماهنک کرد تا با انگشتان دست شما سازگار شود.

 

منبع: www.igotoffer.com