رایانش ابری چیست؟ 

رایانش ابری عبارت است از ذخیره سازی و دستیابی به اطلاعات و نرم افزار ها، به نحوی که  برنامه ها در اینترنت و نه بر روی هارد دیسک کامپیوتر شخصی ذخیره می شوند. البته رایانش ابری تنها در خصوص ذخیره و بازیابی اطلاعات نمی باشد بلکه رایانش ابری در دو زمینه سخت افزاری و نرم افزاری گسترش پیدا میکند.. به این معنا که لازم نیست برای انجام کارهای خود از سخت افزارهایی با هزینه بالا استفاده کنید.

ابر عمومی چیست؟

ابر عمومی در قالب یک سرویس در اینترنت قابل دسترس است. معمولا کاربرانی که از سرویس های ابر عمومی استفاده می کنند بصورت ماهانه مبلغی را به ازای پهنای باند مصرفی و سرویسی که دریافت می کنند پرداخت می کنند. بنابراین کاربران نیازی به خریداری سخت افزارها، دستگاه های ذخیره سازی اطلاعات، نرم افزار و سایر موارد ندارند. هزینه های استفاده از اینگونه سرویس ها معمولا پایین است. ابعاد استفاده از ابر عمومی بسیار متنوع است، شما می توانید از این سرویس ها برای نگهداری چند فایل مهم تا اجرا و پردازش های سنگین استفاده کنید.

استفاده دانشجویان از ابر عمومی

دانشجویان از طریق استفاده از خدمات ابری عمومی آپتار می توانند به راحتی به بسیاری از نرم افزار های مورد نیاز خود دسترسی پیدا کنند.این دسترسی همواره با استفاده از قدرت بالای پردازش آپتار صورت می گیرد.

در عین حال دانشجو می تواند پرونده های مخصوص به نرم افزار ها را در ابرهای مختلف ذخیره و با آپتار همگام سازی می کند.

میز کار از راه دور

با استفاده از این قابلیت به نرم افزارهای تحت ویندوز،لینوکس و ....، در هر سیستم عاملی (مک یا ویندوز) و گوشی های هوشمند و تبلت ها از طریق اتصال به اینترنت دسترسی پیدا کنید. انواع نرم افزارها بر روی میزکار شما بدون هیچ زحمتی یا هزینه ای نصب می شود و سپس در هر مکانی می توانید به آنها دسترسی داشته باشید.

چه برنامه هایی را می توانید بر روی میز کار خود داشته باشید؟

بسته به نیاز خود شما می توانید مجموعه ای از برنامه ها را بر روی میز کار خود داشته باشید. در صورتی که نیاز به نرم افزاری باشید که در لیست خدمات ابری آپتار نباشد، می توانید با استفاده از قسمت پشتیبانی پیشنهاد افزودن نرم افزار جدید را ارائه دهید.

اهداف میز کار از راه دور

هدف برنامه میز کار از راه دور ایجاد دسترسی به رایانه یا انواع دستگاه ها در هر مکانی است. به این معنا که کاربر می تواند به صورت مجازی به نرم افزارها و اطلاعات مربوط به آنها در هر نقطه ای دسترسی داشته باشد و بتواند کارهای خود را از طریق اینترنت انجام دهد.

یکی از مزایای مهم استفاده از میزکار از راه دور این است که کاربران دیگر محدود به لپ تاپ شخصی خود نیستند و هر جایی می توانند حتی از طریق گوشی های هوشمند یا تبلت یا حتی رایانه دوست خود به انجام امور و پروژه های خود بپردازند.

انجام پروژه های گروهی

مشکلات اساسی که افراد در رابطه با پروژه های گروهی مواجه می شوند می تواند به علت عدم انجام امور محوله یکی از اعضا در رابطه با پروژه یا عدم دسترسی اعضای گروه به آخرین تغییرات اعمال شده و اطلاعات می باشد که روند انجام پروژه را با مشکل روبه رو می کند. با استفاده از ابر عمومی آپتار کاربران می توانند بدون نیاز به سخت افزار یا نصب نرم افزار از میز کار مشترک استفاده کنند و در کارهای گروهی از روند انجام پروژه با خبر شوند.