نکاتی که باید قبل از انتخاب خدمات ابری بدانیدامروزه تمامی شرکت ها تمایل دارند از خدمات ابری استفاده کنند. بهتراست قبل از استفاده از خدمات ابری به چند نکته توجه کنند. در این بخش چند نکته ضروری که شرکت ها قبل از انتخاب خدمات ابری باید بدانند را بیان میکنیم.

1- قوانین استفاده از خدمات ابری را مطالعه و از بروز رسانی ابر در مرکز داده ها اطمینان حاصل کنید.

مطمئن شوید که ارائه کنندگان ذخیره ابر امنیت و حریم خصوصی صنعت شما را حفظ می کنند. قبل از انتخاب ارائه دهندگان خدمات ابری، قوانین و مقررات آن سازمان مبنی بر استفاده از خدمات ابری را مطالعه کنید، و از بروز رسانی نرم افزار ها در آن مرکز اطمینان حاصل کنید.

بدلیل اینکه امنیت داده ها و اطلاعات شرکت های مالی از اهمیت ویژه ای برخوردارند، اطمینان حاصل کنید که قوانین حاکم بر آن شرکت، مطابق با آخرین مقررات واحدهای تجاری باشد.

3- ارائه دهنده ابری را انتخاب کنید از صنعت شما آگاهی کامل دارد.

عاقلانه نیست که شما ارائه دهندگان ابر را تنها بر اساس شهرت و طول عمر آنها انتخاب کنید. انتخاب شما زمانی ارزشمند خواهد بود که ارائه دهندگان خدمات با سیستم کسب و کار شما آشنا باشد تا بتوانید به راحتی و بدون هیچ مشکلی از خدمات ابری در کسب و کار خود استفاده کنید.

نحوه ذخیره سازی اطلاعات در شرکت ها و صنعت های مختلف متفاوت است. به طور مثال ارائه دهندگان ذخیره سازی ابر در کسب و کارهای مختلف، مانند امور مالی بهداشت و درمان یا رسانه ها با هم متفاوت است. آپتار به عنوان ارائه دهنده خدمات ابری در ایران، با اطلاع از نحوه  کسب و کار یا صنعت  شما، میتوانند خدمات بهتری را به شما ارائه دهد.

4- از محدودیت های پهنای باند اطلاع پیدا کنید.

در صورت استفاده از خدمات ابری برای استفاده از استراتژی پشتیبان گیری، بهتر است که از محدودیت های پهنای باند پشتیبان گیری اولیه برای حجم زیادی از داده هایتان مطلع شوید و همچنین باید بدانید در زمان بازیابی آنها چه اتفاقی خواهد افتاد. در ذخیره سازی ابری، اطلاعات از روی شبکه محلی بر روی شبکه گسترده انتقال میابد و نیازمند هزینه و پهنای باند بیشتری می باشد.

قبل از انتخاب خدمات ابری، به دنال پاسخی برای اینگونه سوالات باشید: آیا ارائه دهندگان خدمات قابلیت انتقال اطلاعات به صورت کامل را دارند؟ و محدودیت پهنای باند خدمات ابری چیست؟ زمان انجام پشتیبانی و بازیابی داده هایتان چه قدر طول می کشد؟ آپتار با توجه به نیاز و استفاده مشتریان، پهنای باند متناسب با آن را ارائه میدهد.

5- توافق نامه سطح خدمات را کامل مطالعه کنید.

آپتار به عنوان ارائه دهندگان خدمات ابری سطوح مختلفی برای ارائه خدمات برای کاربران خود تهیه کرده اند و کاربران براساس گستردگی اجرای نرم افزارهایشان، هزینه متناسب با نیازشان را پرداخت میکنند.

6- از هزینه های احتمالی خدمات ابری آگاهی پیدا کنید.

زمانی که از قیمت گذاری انواع خدمات ابری آگاه باشید درک بهتر و کامل تری نسب به هزینه های ماهانه پیدا میکنید و میزان هزینه های ضروری مشخص میشود. بهتر است که قبل از دریافت خدمات ابری از مدل ها و نمونه های ابری  و میزان خدماتی که به شما ارائه می دهند اطلاع کافی پیدا کنید.

7- از ارائه دهندگان خدمات برای بازگردانی کامل اطلاعات شما، اطلاعات کسب کنید.

زمانی که به دنبال ارائه کنندگان پشتیبانی هستید به طرف دیگرمعامله که بازیابی اطلاعات می باشد باید فکر کنید.

قبل از انتخاب ارائه دهنده خدمات ابری، باید مطمئن شوید چگونه آنها می توانند اطلاعات از دست رفته شما را در کمترین زمان بازیابی کنند و چه روندی را باید برای بازیابی اطلاعات شما طی کنند. در صورت برخورد با مشکل چه حمایت و پشتیبانی از طرف آنها انجام می شود.