هدفن هوشمند Dash 

سرعت پیشرفت فناوری اطلاعات در دنیای امروز بسیار سریع است و هر روز شاهد دستاوردهای جدیدی در حوزه فناوری هستیم. شرکت ها نیز در تلاش هستند که برای سلامت و آسایش بیشتر افراد،  فناوری و گجت های جدیدی را با خدمات باورنکردنی به بازار ارائه کنندکه افراد امور روزمره خود راحت تر انجام دهند.

در این راستا شرکت زومیت یک هدفن هوشمند ورزشی به نام Dash در عرصه سلامت  روانه بازار کرد که تفاوت بسیاری با هدفن های معمولی دارد. از این هدفن تنها برای گوش دادن به موسیقی استفاده نمی شود بلکه ورزشکاران می توانند برای اطلاع از وضیعت جسمی خود از آن استفاده کنند.

قابلیت های هدفن Dash

دو بخش هدفن Dash به صورت بی سیم به یکدیگر متصل می شوند و از بلوتوث 4 برای اتصال به گوشی هوشمند شما استفاده می کند. طراحی این ابزار به گونه ای انجام شده است که کاربران مختلف مشکلی در استفاده از آن نداشته باشند و پوشش سلیکونی آن در سه اندازه مختلف قابل استفاده است.

قابلیت ویژه‌ی این ابزار که آن را از سایر ابزارها متمایز می‌کند، توانایی آن در شناسایی انواع حرکات ورزشی کاربر است که بتواند داده‌های رسیده از حسگرهای چندگانه‌ی خود را به راحتی پردازش کند. مجموعه ای از سنسورها در هدفن Dash قرار دارد که فعالیت های ورزشی ورزشکار را به بهترین حالت کنترل می کند. در واقع این هدفن هوشمند دارای سنسور شتاب سنج، ضربان قلب سنج، اکسیژن سنج است و همچنین مقدار کالری سوزانده شده توسط ورزشکار را ارزیابی می کند.Dash  همچنین می‌تواند با استفاده از GPS تلفن هوشمند میزان مسافت پیموده شده، ارتفاع و سرعت شما را نیز گزارش دهد. هدفن با بلوتوث به گوشی هوشمندتان متصل می شود و ازطریق نرم افزار مربوطه اطلاعات دریافتی ورزشکار را طبقه بندی و آنالیز می کند و در اختیار ورزشکار قرار می دهد. بنابراین ورزشکار نه تنها از هدفن Dash برای پخش هدفن استفاده می کند بلکه می تواند اطلاعات کاملی از فعالیت های ورزشی خود بدست بیاورد.اين هدفون ضد آب است و ورزشکاران ورزش‌هاي آبي نيز می توانند از آن استفاده خواهند کرد.

 هدفن Dash دارای حافظهای داخلی 4 گیگابایتی است و باتری تعبیه شده در آن توانایی نگهداری 3 ساعت و نیم شارژ را در خود دارد. تمامی این امکانات در دو بخش هدفن Dash قرار دارد.

 

 
هدفن Dash یک پخش کننده موسیقی نیز است و بدون نیاز به گوشی هوشمند یا دستگاه دیگر قابلیت پخش موسیقی را دارد. این ابزار به قابلیت حدف نویز خارجی نیز مجهز است که در صورت نیاز از آن استفاده کرد. اکنون در هدفون هوشمند Dash کاربر می‌تواند دستیار صوتی گوشی هوشمند خود را با لمس طرفین صورتش فراخوانی کرده و سپس دستور خود را برای اجرا صادر کند. اگر چه این تنها قابلیتی است که اکنون شرکت سازنده مانور بیشتری بر روی آن می‌دهد، به زودی شاهد قابلیت‌های بیشتری نیز در هدفون هوشمند Dash خواهیم بود. به عنوان نمونه، کاربر قادر خواهد بود  با بالا و پایین بردن سر به تماس‌های تلفی پاسخ داده و یا برای رد تماس، سر خود را به سمت چپ و راست تکان دهد. همچنین برای عوض کردن فایل موزیک نیز راهی در نظر گرفته شده و کاربر به این منظور می‌بایست یک ضربه کوچک به صورت خود وارد کند. البته، با در نظر گرفتن قابلیت‌های کنونی هدفون هوشمند Dash و عملکرد بی نقص آن، می‌توان انتظار گرفتن خروجی موفقی از به روز رسانی جدید داشت.