پنج لحظه سرنوشت ساز دنیای ماشین مجازیدر طول 12 سال اخیر لحظاتی برای دنیای ماشین مجازی سرنوشت ساز شده است. بعضی از آن ها اطلاعیه و برخی دیگر نسخه آزمایشی یا آموزشی هستند و همه آنها چشم اندازی از دنیای مجازی سازی را ترسیم میکنند.

چشم انداز زیرساخت دسکتاپ مجازی

در سال 2005، "Propero" بنیان گذار شرکت، چشم اندازی از « زیرساخت دسکتاپ مجازی » (به طور خلاصه VDI) منتشر کرد. در نسخه VMworld 2005، زیرساخت دسکتاپ مجازی بنیانگذاری شد و با گذشت دو سال، در آپریل 2007، WMware با دستیابی به خط تولید محاسبات کاربر نهایی، به درآمد 25 میلیون دلاری رسید.

دستیابی به تکنولوژی Dunes

در سال 2007، VMware با هدف هماهنگی فرآیند و اتوماسیون گردش کاری، به تکنولوژی « Dunes » از یک شرکت سوئیسی، دست یافت. از همان زمان Dunes به عنوان هماهنگ کننده « VMware vRealize » شناخته شد. بعد از این موفقیت، بسیاری از کارمندان VMware، آنجا را ترک کردند و به همین دلیل دسترسی به این تکنولوژی در سال 2012 کامل شد و امروزه با نام « vRealize Automation » شناخته میشود (VMware vRealize، یک بسته نرم افزاری برای مدیریت و اعمال تغییرات خاص مجازی سازها است، و میتواند به صورت همزمان بر روی چند مجازی ساز این تغییرات ر اجرا کند).

میزان خطای نسخه نمایشی و ذخیره سازی انتقال مجازی

در سال 2007، "Mendel Rosenblum" با ارائه این دو تکنولوژی، موجب تعجب و شگفتی کاربران شد. دو سرور که در یک زمان در حال اجرای ماشین مجازی هستند را در نظر بگیرید، این دو، توانایی انتقال فایل ها و هارد دیسک ماشین مجازی به سرور دیگر بدون نیاز به خاموش کردن و یا بوجود آمدن مشکلی، و با در نظر گرفتن میزان خطا، دارند و این توانایی بسیار جالب بود(vMotion). این ویژگی به مدیران در انتخاب تکنولوژی آزادی عمل میدهد.

مالکیت Nicira

در جولای 2012، VMworld اعلام کرد که مالکیت « Nicara »، شرکت مجازی ساز شبکه، را بدست آورده است. سوالات بسیاری از VMworld 2012 در مورد اینکه چرا این شرکت برای راه اندازی پنج ساله و تنها با تعداد انگشت شماری از پرداخت مشتریان باید بیش از یک بیلیون دلار پرداخت کند ، پرسیده شد. با دسترسی به NSX جواب این سوالات داده شد(NSX محصولی از شرکت VMware و برای مجازی سازی شبکه های فیزیکی است. این نرم افزار کل زیرساخت شبکه را مجازی میکند، مانند Switch، firewall، router و ...). تکنولوژی شبکه مبتنی بر نرم‌ افزار(به صورت خلاصه SDN) موفقیتی بزرگ برای مشتریان و شرکت بود(SDN ، سطوح کنترل و داده را از یکدیگر جدا کرده و صفحه‌ی کنترل را به یک برنامه با نام کنترل کننده انتقال میدهد).

اطلاعیه EVO SDDC

در سال 2015، شایعه شد که VMware قصد دارد به مرکز تولید سخت افزار بازی (کامپیوتر، شبکه و ذخیره سازی مشترک در همان سرور)، با نام « Marvin » تغییر کند. در این سال،VMworld  این شایعه ها را رد کرد. و همچنین اعلام کرد که شرکای آنها میتوانند EVO را بفروشند(قابلیت ایجاد ابر خصوصی که بصورت پیش فرض با نرم افزار تحت مرکز داده (به صورت خلاصه SDDCVMware نصب شده است).

 

منبع: virtualizationreview