کارت اعتباری ضد سرقت 

محققان شرکت «oberthur technologies» (به صورت اختصار OT) نرم افزاری طراحی کرده اند که قادر به شناسایی کدهای امنیتی کارت اعتباری می باشد. همان طور که می دانید، پشت هر کارت اعتباری یک کد امنیتی (CVV) قرار دارد که معمولا 3 یا 4 رقمی است و برای خریدهای اینترنتی مورد استفاده قرار می گیرد.

شرکت OT  کارت های اعتباری طراحی کرده است که در پشت کارت های اعتباری یک نمایشگر دیجیتالی قرار می گیرد و به وسیله این نرم افزار در هر ساعت به طور خودکار و به صورت تصادفی یک کد شناسایی جدید ایجاد می کند، به این صورت که نیازی به فشردن هیچ دکمه یا نصب هر گونه پلاگین خاصی بر روی مرورگر اینترنت نمی باشد. توان مورد نیاز نمایشگر نیز به وسیله یک باتری لیتیومی نازک با طول عمر سه ساله تامین می شود. بنابراین، در صورت سرقت کارت، اطلاعات کارت ساعتی بعد بی استفاده خواهد بود. 

بنابراین از اطلاعات کارت های اعتباری که برای خریدهای اینترنتی استفاده میشود، بهتر محافظت خواهد شد، بدلیل اینکه ساعت به ساعت CVV تغییر خواهد کرد.

انتظار می رود در سال 2017 بانک ها از این نوع کارت اعتباری برای مشتریان خود استفاده کنند.

دو بانک فرانسوی «Societe General» و «Group BPCE» در حال زمینه سازی برای عرضه عمومی کارت های اعتباری جدید هستند. همچنین مکزیک و لهستان نیز اقدام به توسعه زیر ساخت های لازم برای استفاده از این کارت های اعتباری جدید کرده اند.