10 قابلیت برتر آپتار برای کسب و کار های کوچک 

رایانش ابری روشی مناسب برای حرکت به سوی آینده بهتر است. برای استفاده از خدمات ابری آپتار، لازم نیست که دارای کسب و کار مهم و بزرگی باشید، خدمات ابری آپتار برای تمامی افراد و انواع کسب وکارها مفید و کاربردی است. حتی می توان گفت خدمات ابری آپتار، برای شرکت های کوچک میتواند کاربردی تر باشد. بدلیل اینکه این شرکت ها،  میتوانند با استفاده از این روش، هزینه های منابع IT داخلی خود را کاهش داده و هزینه کمتری برای تهیه سخت افزار ها و نرم افزارهای مورد نیاز، مدیریت و تاًمین امنیت آنها پرداخت کنند. از مزایای رایانش ابری انعطاف پذیری، امنیت، دسترسی، قابل اطمینان بودن و... را نام برد.

برخی از خدمات ابری مهم که آپتار برای شرکت ها فراهم می کند:

  • میزبانی وب، تجارت الکترونیک، ایمیل، اپلیکیشن
  • خدمات پشتیبانی و بازیابی
  • ابزارهای اداری، بهره وری، راه حل های همکاری و ارتباطی
  • کمک و پشتیبانی IT شامل امنیت
  • بازیابی و مدیریت ارتباط با مشتری(به صورت خلاصه CRM)
  • مدیریت مالی مانند نگهداری سوابق و مدیریت هزینه ها
  • عملیات منابع انسانی
  • مدیریت پروژه و انسانی

کسب و کارهای کوچک (به صورت خلاصه SMBs) می توانند با استفاده از زیر ساخت تحت سرویس (IaaS)، بستر یا پلت فرم تحت سرویس (PaaS) و نرم افزار تحت سرویس (SaaS) در وقت صرفه جویی و تمرکز بیشتر بر روی ویژگی های جدید کسب و کار خود کنند. یکی از دلایلی که شرکت های کوچک به سمت خدمات ابری آپتارمی روند، صرفه جویی در هزینه و انجام سرمایه گذاری بر روی دیگر زمینه ها است.

در ادامه به بررسی مواردی که شرکت ها را به سوی استفاده از خدمات ابری آپتارسوق می دهد می پردازیم:

1-بروزرسانی خودکار

هیچ چیز بهتر از بروزرسانی خودکار نیست. با استفاده از خدمات ابری آپتار، برنامه های شما بروز خواهد بود و می توانید با توجه و تمرکز بیشتری به مسائل مهم تر رشد کسب و کار و فعالیت های رقابتی خود بپردازید.

2- بهبود همکاری و ارتباط بین افراد

شرکت می تواند با استفاده از خدمات ابری آپتار، تمام داده های خود را به راحتی در اختیار افراد مورد نیاز قرار دهد، این ویژگی باعث افزایش بهره وری و همکاری بیشتر بین افراد خواهد شد. حتی اگر افراد در نقاط مختلف جغرافیایی باشند به راحتی می توانند با یکدیگر همکاری داشته باشند، به آسانی فایل ها را به اشتراک بگذارند و در صورت بروزرسانی داده ها، در دسترس آنها باشد. همچنین می توانند از ویدئو کنفرانس برای جلسات مهم بین کارکنان استفاده کنند.

3- یکپارچگی بهتر

با استفاده از خدمات ابری آپتار می توانید عملیات پشتیبانی بخش اداری خود را نسبت به قبل بهبود بخشید. با استفاده از یک سیستم مرکزی، با نظارت و محدودیتی که شما برای هر فرد درنظر میگیرید، افراد زیادی به داده ها و اطلاعات، دسترسی دارند و انتقال داده ها درمحیطی امن بین افراد انجام می شود.

4- افزایش انعطاف پذیری

با استفاده از خدمات ابری آپتار، افرادی که نمی توانند در محیط کار خود حاضر شوند، قابلیت دسترسی به اطلاعات مورد نیاز را پیدا می کنند. زمان در شرکت های کوچک بسیار ازشمند است. با استفاده از سرویس های ابری آپتار، با توجه به میزان استفاده و گستردگی هر شرکت، ظرفیت خود را تنظیم میکند وبه همین دلیل میزان هزینه ها در زمان کاهش میابد.

5- کاهش در نیازهای زیرساختی

یکی از مزایای مهم دیگر استفاده از خدمات ابری آپتار، حذف هزینه اضافی برای سرور است. استفاده از سخت افزارهای قدیمی و صرفه جویی در زمان، در بروزرسانی و نگهداری نرم افزارها کمک شایانی می کند. بدون اینکه نگران هزینه های هنگفت تعویض سخت افزارهای قدیمی تان باشید می توانید با استفاده از خدمات ابری آپتار به بهره وری کسب و کار خود بپردازید.

6- ایجاد راه حل هایی برای رفع مشکلات

ممکن است سیستم شرکت یا سازمان دچار مشکل شود و اطلاعات آن از بین برود. واقعا فاجعه بار است. زمانی که از خدمات ابری آپتار استفاده می کنید، اطلاعات شما بر روی مرکز داده های مختلف قرار می گیرد و در صورت ایجاد مشکل در سخت افزارها، اطلاعات و داده های شما حفظ خواهد شد. اطلاعاتتان در دستگاه های مختلف قابل دسترس خواهد بود بنابراین نگران از دست دادن پایگاه داده ها و بازگردانی دسترسی کاربران خود نباشید.

7- امنیت

اطلاعات مهم شرکت ها در ابر آپتار ذخیره می شود. اگر لپ تاپ شما گم شود و یا به سرقت برود، داده های شما حفظ خواهد شد. نگران نباشید شما به تمامی اطلاعات مهم خود دسترسی پیدا می کند. بنابراین یک حس خوب و امنیتی در شما ایجاد می شود که نگران از دست رفتن اطلاعات یا غیر قابل دسترس بودن اطلاعات خود نباشید.

8- دسترسی به اطلاعات در هر زمان و مکانی

با استفاده از خدمات ابری آپتار، محدودیت مکان، زمان و سیستم نخواهید داشت. با استفاده از خدمات ابری آپتار، براحتی دسترسی کامل داده های مربوطه را در هر مکانی خواهید داشت. به این معنا که مدیران شرکت های کوچک بدون نگرانی از تهیه مکانی برای حضور کارکنان در محل، از راه دور به گسترش کسب و کار جدید بپردازند.

9- کاهش کربن

 استفاده از سرویس خدماتی ابری آپتار بر محیط کاری شما تاثیر خواهد گذاشت و باعث کاهش برخی هزینه های خارجی شرکت می شود. این روشی است که سازمان ها می توانند برای پایداری بیشتر خود استفاده کنند. گستردگی سرورها نسبت به مصرفی که سازمان ها درخواست می کنند متغییر خواهد بود بنابراین باعث جلوگیری از اتلاف انرژی می شود.

10- افزایش رقابت

در جهان تکنولوژی محور، هدف اصلی برای بسیاری از کسب و کارها ایجاد محیطی رقابتی و حفظ آن می باشد. خدمات ابری آپتار، دسترسی آسان تر را فراهم می کند که باعث افزایش سرعت و گستردگی میشود و شرکت های کوچک این شانس را پیدا می کنند به رقابت با شرکت های بزرگ تر بپردازند.